NATO PA 2010 NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesija LR Saeimas mājas lapa
LV | EN
Saeimas delegācija piedalīsies NATO Parlamentārās Asamblejas sesijā (12.11.2009.) Drukāt


Saeimas deputāti piedalīsies NATO Parlamentārās Asamblejas (NATO PA) rudens sesijā, kas no 13. līdz 17.novembrim norisināsies Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes pilsētā Edinburgā.

Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalstu parlamentāriešu sanāksmē mūsu valsti pārstāvēs NATO PA Latvijas delegācijas vadītāja Vaira Paegle un delegācijas pastāvīgie pārstāvji Dzintars Rasnačs un Visvaldis Lācis.

NATO PA rudens sesijā Edinburgā tiks pārrunāts plašs jautājumu loks. Parlamentārieši spriedīs par iespējamo alianses stratēģijas maiņu Afganistānā, NATO un Krievijas attiecībām, kā arī Vidusāzijas valstu lomu transatlantiskajā enerģētiskajā drošībā.

Tāpat tiks pārrunāta arī globālās finanšu krīzes ietekme uz Ziemeļatlantijas līguma organizācijas dalībvalstu tautsaimniecību, masu iznīcināšanas ieroču neizplatīšanas jautājums un kiberdrošības problēmas.

Latvijas NATO PA delegācijas vadītāja V.Paegle Edinburgas sesijas laikā prezentēs Latviju kā valsti, kura 2010.gada pavasarī Rīgā rīkos nākamo NATO PA sesiju. Lēmums par NATO PA sesijas rīkošanu tika pieņemts jau 2005.gadā.

Latvija šobrīd ir viena no pēdējām dalībvalstīm, kurā sesija vēl nav rīkota. Lietuva organizēja NATO PA sesiju jau 2001.gadā, bet Igaunija to darīs 2012.gadā.

V.Paegle norāda, ka sesijas laikā arī uzrunās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu parlamentāriešus par Vairas Vīķes-Freibergas kandidatūru Eiropadomes priekšsēdētāja amatam, izmantojot to, ka NATO PA piedalīsies deputāti no visu ES dalībvalstu parlamentiem. „Līdzās oficiālās dienaskārtības jautājumiem runāšu ar Eiropas Savienības valstu parlamentāriešiem un aicināšu atbalstīt Vīķes-Freibergas kandidatūru Eiropas Savienības prezidenta amatam,” pauž V.Paegle.

NATO PA sesijas notiek divas reizes gadā - pavasarī un rudenī. Sesija ir nozīmīgs šīs starptautiskās organizācijas notikums, kas tiek organizēts visās NATO dalībvalstīs.

NATO PA ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno 28 Ziemeļatlantijas alianses līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. Asamblejas darbā piedalās arī delegāti no NATO asociētajām valstīm, Eiropas Parlamenta pārstāvji, kā arī parlamentārie novērotāji no vairākām ārpus NATO esošām valstīm.


Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu