NATO PA 2010 NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesija LR Saeimas mājas lapa
LV | EN
Preses paziņojumi
Latvija saņem pateicības vārdus par veiksmīgu NATO PA Rīgas sesijas organizēšanu (22.06.2010.) Drukāt


Saeima un NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) Latvijas delegācija ir saņēmusi pateicības vēstules, kurās pausta atzinība par maija beigās Rīgā notikušās NATO PA pavasara sesijas norisi.

Pateicības vārdi saņemti no vairāku NATO PA dalībvalstu, tostarp ASV, Bulgārijas, Igaunijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas un Šveices parlamentu delegācijām. Atzinību par sesijas norisi paudušas arī vairākas ārvalstu vēstniecības, Eiropas Parlaments, kā arī Briselē izvietotais NATO PA starptautiskais sekretariāts, kas sadarbībā ar rīkotājvalsti nodrošina NATO PA sesiju norisi.

Lasīt tālāk...
 
Vaira Paegle: NATO Parlamentārās Asamblejas sesija noorganizēta augstā līmenī (10.06.2010.) Drukāt


NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) Latvijas delegācijas vadītāja Vaira Paegle pauž gandarījumu par Rīgas sesijas norisi un norāda, ka, pateicoties pašaizliedzīgam darbam, pasākumu ir izdevies noorganizēt ļoti augstā kvalitātē.

„Ar šo pasākumu mēs esam apliecinājuši, ka pat ar ierobežotiem resursiem spējam noorganizēt sesiju augstā līmenī. Šajās dienās esmu saņēmusi neskaitāmus atzinības un pateicības vārdus no ārvalstu delegātiem, vēstniecībām un viesiem,” norāda V.Paegle. „Bulgārijas un Igaunijas pārstāvji, kuriem sesijas organizēšana vēl priekšā, izteikuši vēlmi mācīties no mūsu pieredzes.”

Arī NATO PA prezidents Džons Teners (John Tanner) uzrunā plenārsēdes laikā pateicās Latvijai par ieguldīto darbu, veiksmīgi organizējot šo pasākumu.

Lasīt tālāk...
 
Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze un ASV vēstniece atskatās uz NATO PA Rīgas sesijas norisi (08.06.2010.) Drukāt


NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) Rīgas sesija noritēja organizatoriski un saturiski augstā līmenī, tiekoties ar Saeimas priekšsēdētāju Gundaru Daudzi, otrdien, 8.jūnijā apliecināja Amerikas Savienoto Valstu (ASV) ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijas Republikā Džūdija Gārbere (Judith Garber).

Pārrunājot NATO PA pavasara sesijas norisi, Dž.Gārbere ASV delegācijas vārdā pateicās par tās rīkošanu. „Rīgas sesijas organizācija bija lieliska. Mūsu delegācija bija ļoti apmierināta ar dalību šajā pasākumā,” atzina ASV vēstniece.

G.Daudze savukārt atzinīgi novērtēja iespēju Parlamentārās Asamblejas laikā pārrunāt būtiskus reģionālās un globālās politikas jautājumus ar NATO Parlamentārās Asamblejas prezidentu, demokrātu kongresmeni Džonu Teneru (John Tanner).

Lasīt tālāk...
 
Robežsargi atjaunotās robežkontroles laikā pārbaudījuši 130 000 personu (02.06.2010.) Drukāt


Vakar plkst.18:00 atcelta šī gada 24.maijā uzsāktā pagaidu robežkontrole uz Latvijas iekšējām robežām, un pasākumā iesaistītie robežsardzes papildu spēki ir atgriezušies savās dienesta vietās uz Austrumu robežas.

8 dienu laikā pārbaudītas vairāk nekā 130 000 Latvijā ieceļojošo personu. 101 140 personām veikta robežkontrole uz autoceļiem, bet 30 747 personām – robežkontrole lidostā „Rīga” un Rīgas ostā. 9319 pārbaudītās personas bija no trešajām valstīm. Atjaunotās robežkontroles lakā pārbaudītas arī 43 357 automašīnas.

Lasīt tālāk...
 
Vaira Paegle: drošība ir galvenā nacionālo interešu prioritāte (01.06.2010.) Drukāt


„Latvijai visaptveroša drošība bija, ir un vienmēr būs pati galvenā nacionālo interešu prioritāte,” otrdien, 1.jūnijā, uzrunājot diskusijas „NATO nākotne: Baltijas skatījums” dalībniekus, uzsvēra NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) Latvijas delegācijas vadītāja Vaira Paegle.

„NATO savai militārajai un aizsardzības dimensijai ir pievienojusi arī plašu drošības dimensiju, šajā sesijā komiteju ziņojumi aptvēra visdažādākos tematus – sākot ar alianses solidaritāti un interesēm Tālajos Ziemeļos un beidzot ar ekonomisko krīzi Centrāleiropā un Austrumeiropā, kā arī jūras drošību,” atskatoties uz PA sesijas norisi, raksturoja V.Paegle.

„Kaut arī liela sabiedrības daļa ir eiroskeptiski noskaņota, atbalsts dalībai NATO nekad nav mazinājies. Tādēļ mēs ar jauno stratēģisko koncepciju saistām cerību, ka kolektīvās aizsardzības garantijas, alianses vienotība un solidaritātes solījumi tiek atjaunoti ne tikai ar vārdiem, bet gan ar konkrētiem darbiem,” teica V.Paegle.

Lasīt tālāk...
 
Saeimas priekšsēdētāja Gundara Daudzes uzruna NATO PA plenārsēdē (01.06.2010.) Drukāt


Godātais NATO Parlamentārās Asamblejas prezidenta kungs,
Godātais Ministru prezidenta kungs,
Godātie Parlamentārās Asamblejas delegāti,
Ekselences,
Dāmas un kungi!

Man ir patiess prieks šodien uzrunāt NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesijas dalībniekus un daudzos viesus no NATO dalībvalstu un asociēto valstu parlamentiem.
Šodienas plenārsēde ir gan centrālais sesijas notikums, gan arī noslēgums vairāku dienu intensīvam darbam, ko sesijas delegāti veica komiteju un politisko grupu sanāksmēs, kā arī NATO-Krievijas Parlamentārajā komitejā.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

Lapa 1 no 13