NATO PA 2010 NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesija LR Saeimas mājas lapa
LV | EN
Saeimas deputāti ar ASV militārās akadēmijas kadetiem pārrunā gaidāmo NATO PA sesiju (24.05.2010.) Drukāt


Pirmdien, 24.maijā, Saeimas Ārlietu komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāti, tiekoties ar Amerikas Savienoto Valstu Vestpointas militārās akadēmijas kadetiem, pārrunāja Latvijas nacionālo interešu pārstāvību Eiropas Savienībā un NATO.

Stāstot par Latvijas darbu starptautisko organizāciju ietvaros, Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja, NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Vaira Paegle uzsvēra, ka šobrīd aktuāli ir ar NATO saistītie jautājumi, jo jau no 28.maija Rīgā norisināsies NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesija. Lai kopīgi diskutētu par alianses nākotni un jaunajiem globālajiem drošības izaicinājumiem, Latvijā pulcēsies vairāki simti parlamentāriešu no NATO Parlamentārās Asamblejas dalībvalstīm un asociētajām valstīm.

Saeimas deputāts Artis Pabriks pauda pārliecību, ka lielākais ieguvums no iesaistīšanās gan Eiropas Savienībā, gan NATO ir iespēja kopā ar citām valstīm, sēžot pie viena galda, lemt par organizāciju nākotni. Tieši šobrīd Latvijā aktīvi iesaistās jaunās NATO stratēģiskās koncepcijas izstrādē un tas būs nozīmīgs dienas kārtības jautājums arī gaidāmajā NATO Parlamentārās Asamblejas sesijā.

ASV Vestpointas militārās akadēmijas kadeti Baltijas valstīs ieradušies, lai padziļināti iepazītu šī reģiona ekonomisko situāciju, vietu starptautiskajās attiecībās, to kultūru un vēsturi.

Fotogrāfijas no tikšanās pieejamas: http://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157624125492630/ 
Video pieejams: http://www.youtube.com/SaeimaSAB#p/a/u/0/x7u7yQOF748
Izmantojot materiālus publicēšanai, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu