NATO PA 2010 NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesija LR Saeimas mājas lapa
LV | EN
Sagatavotas dāvanas NATO Parlamentārās Asamblejas viesiem (26.05.2010.) Drukāt


Trešdien, 26.maijā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā tika pabeigts darbs, sagatavojot dāvanas NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) pavasara sesijas viesiem, kuri atmiņai par Latvijā pavadīto laiku saņems mūsu valstij raksturīgu dāvanu.

Iesaistot brīvprātīgos, sagatavoti 350 dāvanu komplekti. Jau iepriekš bija sarūpētas krūzes, tēja un medus, savukārt šodien dāvanu komplekts tiks papildināts ar svaigi ceptu rupjmaizi.

Baudot dabīgu zāļu tēju no melnās keramikas krūzes un piekožot klāt rupjmaizes riecienu ar viršu medu, NATO PA Rīgas sesijas viesiem būs iespēja izjust mūsu valstij raksturīgās noskaņas no dažādiem Latvijas novadiem.

Šādu dāvanu komplektu saņems Rīgas sesijas delegātu dzīvesbiedres un dzīvesbiedri, delegāciju darbinieki, NATO PA starptautiskā sekretariāta personāls un citi sesijas viesi.

Melnās keramikas māla krūzes tapušas Rēzeknes pusē, kur tās izgatavoja keramiķu kopas „Pūdnīku skūla” meistari. Kā velti no Zemgales puses sesijas viesi saņems Rūķīšu tēju, kas vākta un izkaltēta no Latvijas dienvidu pļavās audzētām kumelītēm, raudenes, piparmētras un melisas. Tāpat piemiņas dāvanā būs Daugmales Jāņa sarūpētais ekoloģiski tīrais Latvijas viršu medus un Latvijas rudzu maize, ko sarūpēs seno maizes cepšanas tradīciju kopēji maizes ceptuvē „Lāči”.

Savukārt NATO Parlamentārās Asamblejas valstu parlamentāriešiem tiks dāvāta sudraba jubilejas monēta „Neatkarības deklarācija”, kas izdota par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas 20.gadadienai. Monētā atainots zars ar trim plaukstošiem ziediem un Mātes Latvijas tēls ar dzirnakmeni plecos.

Visi delegāti saņems arī 4.maija Deklarācijas kluba izdoto brošūru „1990.gada 4.maijs”, kurā aprakstīti tā vēsturiskā laika notikumi un skaidroti arī citi mūsu valsts vēstures nozīmīgākie pagrieziena punkti.

Fotogrāfijas no dāvanu saiņošanas: http://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157624015665161/
Video no dāvanu saiņošanas: http://www.youtube.com/user/SaeimaSAB#p/a/u/0/qz_yzdzcoDkv
Izmantojot materiālus publicēšanai, atsauce uz Saeimas Kanceleju obligāta.


Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu