NATO PA 2010 NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesija LR Saeimas mājas lapa
LV | EN
Robežsargi turpina kontrolēt valstī ieceļojošās personas uz iekšējām robežām (26.05.2010.) Drukāt


Robežsargi jau otro diennakti kontrolē Latvijā ieceļojošās personas uz autoceļiem no Lietuvas un Igaunijas, kā arī uz prāmju iekšējām līnijām Rīgas ostā un uz Šengenas līguma dalībvalstu avioreisiem starptautiskajā lidostā „Rīga”.

Robežsardzes imigrācijas amatpersonas pastiprināti kontrolē Latvijas–Lietuvas un Latvijas-Igaunijas pierobežu, pastiprinātais robežkontroles režīms ieviests arī uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežām.

Diennakts laikā no 25.maija līdz 26.maijam uz iekšējām robežām ir veiktas robežkontroles pārbaudes 12 500 Latvijā ieceļojošām personām. Aptuveni 10 500 personas pārbaudītas uz autoceļiem, 2000 lidostā „Rīga” un Rīgas ostā. 1000 pārbaudīto personu bija no trešajām valstīm. Kā arī veiktas pārbaudes 4647 automašīnām.

Atteikts ieceļot valsti 38 dažādu valstu piederīgajiem: Lietuvas – 26, Igaunijas – 5, Krievijas -3, Azerbaidžānas – 1, Gruzijas – 1, Polijas – 1, Moldovas – 1. Personas nevarēja uzrādīt derīgus ceļošanas dokumentus, vadītāju apliecības vai transportlīdzekļu reģistrācijas apliecības.

Grenctāles atjaunotajā pagaidu robežkontroles punktā tika aizturēts 1 Lietuvas pilsonis, kurš izsludināts tiesībsargājošo iestāžu meklēšanā Lietuvā. Persona nodota Lietuvas policijai.

Automašīnu rindas uz Latvijas iekšējām robežām joprojām neveidojas.

Kā jau informējām, no 24.maija plkst.9:00 ir atjaunota pagaidu robežkontrole uz Latvijas iekšējām robežām. Robežsargi veic minimālo robežkontroli visām valstī ieceļojošām personām.


Informāciju sagatavoja: Jevgēnija Korne,
Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Administratīvās pārvaldes
Koordinācijas un sabiedrisko  attiecību nodaļas galvenā inspektore,
tālrunis 67075617,26328069,  e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu