NATO PA 2010 NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesija LR Saeimas mājas lapa
LV | EN
Notiks publiska diskusija „NATO nākotne: Baltijas skatījums” (20.05.2010.) Drukāt


Šī gada 1.jūnijā no plkst. 14.30 līdz 18.20 Starptautiskajā izstāžu centrā „Ķīpsala” notiks publiska diskusija „NATO nākotne: Baltijas skatījums”, kuru organizē Latvijas Transatlantiskā organizācija (LATO) sadarbībā ar Latvijas Republikas Saeimu un Frīdriha Eberta fondu.

Publiskā diskusija ir viens no pasākumiem, kas tiek rīkots saistībā ar NATO Parlamentārās Asamblejas 57.pavasara sesiju, kas laikā no 28.maija līdz 1.jūnijam notiek Rīgā. Tādejādi plānots plašākai sabiedrībai veicināt izpratni par drošības jautājumiem.

Diskusiju atklās NATO Parlamentārās Asamblejas Latvijas delegācijas vadītāja Vaira Paegle, kam sekos pirmā paneļdiskusija „Ko Baltijas valstis sagaida no jaunas NATO stratēģiskās koncepcijas?”, kurā piedalīsies Karls Lamerss (Dr. Karl A. Lamers), NATO Parlamentārās Asamblejas Politiskās komitejas priekšsēdētājs un Atlantijas Līguma Asociācijas prezidents; Toms Baumanis, Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes priekšsēdētājs; Svens Miksers (Sven Mikser), Igaunijas parlamenta Ārlietu komitejas priekšsēdētājs un Petrass Austrevičiuss (Petras Austrevicius), Lietuvas parlamenta Eiropas lietu komitejas priekšsēdētāja vietnieks. Diskusiju vadīs Andress Kasekamps (Andres Kasekamp), Igaunijas Ārpolitikas institūta direktors.

Diskusijas otrā daļa tiks veltīta NATO vadītajai misijai Afganistānā, kurā piedalīsies Latvijas Aizsardzības ministrs Imants Lieģis, Igaunijas Aizsardzības ministrs Jāks Āvikso (Jaak Aaviksoo), Lietuvas Aizsardzības ministre Rasa Juknevičiene (Rasa Juknevičienė), bijušais Vācijas Ārlietu ministrijas Valsts sekretārs un Dortmundas universitātes profesors Kristofs Cepeļs (Dr. Christoph Zöpel) un Manizha Bahtari (Manizha Bakhtari), Afganistāns vēstniece Ziemeļvalstīs. Diskusiju vadīs Atis Lejiņš, Latvijas Ārpolitikas institūta goda direktors.

Diskusijā aicināti piedalīties visi interesenti, iepriekš piesakoties pa tālruni 67322883, vai nosūtot vēstuli uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu  līdz 31. maijam plkst. 16:00, norādot vārdu, uzvārdu, darba/studiju vietu vai organizāciju. Diskusijas darba valoda ir angļu valoda ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Vietu skaits ir ierobežots!

Diskusija notiks Starptautiskajā izstāžu centrā „Ķīpsala”, Kīpsalas ielā 8, Rīgā

Pasākuma viesu ērtībai organizatori nodrošina transportu līdz pasākuma norises vietai, kā arī atpakaļ uz Rīgas pilsētas centru:

Uz Starptautisko izstāžu centru „Ķīpsala”:
Izbraukšanas vieta: Satekles iela (posms starp Stacijas laukumu un Elizabetes ielu).
Izbraukšanas laiks: 13:10, 14:00

Uz Rīgas pilsētas centru (Satekles iela, pie Stacijas laukuma):
Izbraukšanas vieta: Starptautiskais izstāžu centrs „Ķīpsala”
Izbraukšanas laiks: 18:30

Pasākuma norisi atbalsta NATO, ASV vēstniecība Latvijā un Baltijas-Melnās jūras alianse.


Informāciju sagatvoja:
Irīna Ivaškina
Projektu vadītāja
Latvijas Transatlantiskā organizācija
Tālr.: 67322883
Mob.tālr: 28252237
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu