NATO PA 2010 NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesija LR Saeimas mājas lapa
LV | EN
Iedzīvotājus NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesijas laikā noteiktie drošības pasākumi skars minimāli (17.05.2010.) Drukāt


Lai garantētu drošību un sabiedrisko kārtību, NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesijas laikā ieviesta virkne pasākumu – pastiprināta robežšķērsošanas kontrole, satiksmes ierobežojumi un drošības pasākumi tieši NATO PA norises vietā. Informējot par šiem pasākumiem, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Sārts uzsvēra, ka ierobežojumi un iespējamās neērtības iedzīvotājiem paredzamas minimālas.

Laikā no 28.maija līdz 1.jūnijam Rīgā notiks NATO PA pavasara sesija. Atbilstoši starptautiskajai praksei, lai nodrošinātu maksimālu drošību PA pavasara sesijas laikā, no šā gada 24.maija pulksten 9.00 līdz 1.jūnija pulksten 18.00 Latvijas Republikā tiks atjaunota robežkontrole uz valsts iekšējām robežām.

„Iedzīvotājus skars nelieli satiksmes ierobežojumi pasākuma norises laikā un pastiprinātās robežkontroles procedūras,” skaidroja J.Sārts

Valsts robežsardze sagatavojusi biežāk uzdotos jautājumus un atbildes par robežšķērsošanas pastiprinātās kontroles pasākumiem. Būtiskākais, kas iedzīvotājiem jāņem vērā, šķērsojot robežu, – jārēķinās ar papildu laiku, jo tiek atjaunotas robežkontroles procedūras.

„Mēs lūdzam iedzīvotājus pēc iespējas atturēties no robežšķērsošanas laikā no 24.maija līdz 1.jūnijam, kā arī rēķināties ar to, ka uz robežām var veidoties rindas, tātad – savlaicīgi plānot izbraukšanu,” skaidroja Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Dienesta organizācijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Mariks Petrušins.

„Valsts policija NATO PA pavasara sesijas laikā darbosies līdzīgi kā citos masu pasākumos, un mēs arī minimāli ierobežosim satiksmi, tādēļ lūdzam asamblejas norises laikā autovadītājus būt tolerantiem,” norādīja Valsts policijas priekšnieka vietnieks ģenerālis Andris Dzenis.

Informācija par robežšķērsošanas ierobežojumiem un biežāk uzdotie jautājumi un atbildes pieejamas Iekšlietu ministrijas www.iem.gov.lv un Valsts robežsardzes www.rs.gov.lv interneta mājas lapās. Lai atvieglotu informācijas iegūšanu par robežšķērsošanu, izveidota arī īpaša skaidrojošas informācijas sadaļa portālā draugiem.lv http://www.draugiem.lv/IeM-gov-lv/faq/index


Mareks Matisons
Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas
Pārvaldes vecākais referents
Tālr.: 67219213
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu