Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija

Valsts iekšējā un ārējā drošība ir tās iedzīvotāju labklājības pamats, tāpēc tai vajadzētu būt mūsu visu kopīgai rūpei. Mūsu mājas lapā Jūs atradīsiet aktuālu informāciju par komisijas sēdēm un tajās izskatāmajiem likumprojektiem, ka arī citiem jautājumiem. Cerot, ka šeit ievietotā informācija būs gan noderīga, gan rosinoša, labprāt uzklausīsim Jūsu ieteikumus un pārdomas.

A A

Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija šā gada 29. marta sēdē iepazinās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja 2021. gada darbības rezultātiem, šī gada prioritātēm un darbības aktualitātēm.

Komisijai to prezentēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jēkabs Straume.

Izvērtējot KNAB pagājušā gada darba rezultātus, komisijas deputāti un KNAB priekšnieks pārrunāja jautājumus saistībā ar valsts amatpersonu prettiesiskas rīcības iespējamības mazināšanu, paralēlās finanšu izmeklēšanas veikšanu (jauninājums, kas ieviests 2-3 gadus atpakaļ, un joprojām strauji attīstās), partiju finansēšanas uzraudzības pilnveidošanu, ņemot vērā jauno partiju finansēšanas modeli, kā arī KNAB kapacitātes stiprināšanu.

Kā būtiskāko akcentējot korupcijas novēršanu finanšu sektorā, tiesu varas institūcijās, veselības aizsardzības sistēmā, publiskajos iepirkumos, arī tajos, kas saistīti ar ES finansējumu, būvniecības nozarē, lielajās Latvijas pašvaldībās un dzelzceļa infrastruktūras projektā Rail Baltica, 14. Saeimas vēlēšanās.