NATO PA 2010 NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesija LR Saeimas mājas lapa
LV | EN
Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze ar Lietuvas ārlietu ministru pārrunā gaidāmo NATO PA Rīgas sesiju (24.02.2010.) Drukāt


Saeimas priekšsēdētājs tiekas ar Lietuvas ārlietu ministruSaeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze otrdien, 24.februārī, tiekoties ar Lietuvas Republikas ārlietu ministru Audroņu Ažubali (Audronius Ažubalis), līdzās citiem jautājumiem pārrunāja arī pavasarī Rīgā plānotās NATO Parlamentārās asamblejas (PA) sesijas aktualitātes.

Apspriežot gaidāmās NATO PA pavasara sesijas darbakārtību, Saeimas priekšsēdētājs norādīja, ka Rīgā plānots diskutēt par aktuāliem NATO jautājumiem, tostarp par NATO stratēģiskās koncepcijas izstrādi. Pavasara sesijā Rīgā aktuāli būs arī citi starptautiskās drošības jautājumi - alianses attiecības ar Irānu un Krieviju, kā arī NATO vadītā militārā operācija Afganistānā.

Kā sarunā uzsvēra NATO PA Latvijas delegācijas vadītāja Vaira Paegle, sesijā būtu jāpievērš uzmanība arī Francijas plāniem Krievijai pārdot ultramodernos „Mistral” tipa helikopteru bāzes kuģus.

„Vai NATO ir vienota nostāja par šāda moderna bruņojuma pārdošanu valstij, kuras rīcība nav prognozējama?” vaicāja V.Paegle. „Šis jautājums jārisina visas alianses līmenī, to nedrīkst uztver tikai kā nenozīmīgu bilaterālu tirdzniecības darījumu,” teica V.Paegle.


Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu