NATO PA 2010 NATO Parlamentārās Asamblejas pavasara sesija LR Saeimas mājas lapa
LV | EN
Dalībai NATO PA sesijā Rīgā pieteikušies jau vairāk nekā 530 ārvalstu viesi (05.03.2010.) Drukāt


Dalībai NATO Parlamentārās Asamblejas (PA) šī gada pavasara sesijā Rīgā patlaban jau pieteikušies vairāk nekā 530 dalībnieki – gan NATO PA dalībvalstu un asociēto valstu parlamentārieši, gan viņus pavadošās personas. 

NATO PA pavasarī apmeklēs parlamentārieši no 28 organizācijas dalībvalstīm un 14 NATO PA asociētajām dalībvalstīm, kuri sesijas darbā piedalās bez balsošanas tiesībām - Armēnijas, Austrijas, Azerbaidžānas, Bosnijas un Hercegovinas, Gruzijas, Krievijas, Moldovas, Melnkalnes, Serbijas, Somijas, Šveices, Zviedrijas, bijušās Dienvidslāvijas Republikas Maķedonijas un Ukrainas.  

Rīgā tiek gaidītas arī NATO PA reģionālo partneru un asociēto Vidusjūras valstu delegācijas, pārstāvji no Eiropas Parlamenta, kā arī parlamentārie novērotāji. Šajā sesijā būs pārstāvēti arī Afganistānas parlamentārieši.

Sesijā aicināti piedalīties arī parlamentārieši no Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas Parlamentu Asamblejas, Eiropas Padomes Parlamentārās Asamblejas un Rietumeiropas Savienības Asamblejas (Eiropas drošības un aizsardzības Parlamentārās Asamblejas).

Uz NATO PA pasākumiem Rīgā ieradīsies ne tikai citu valstu parlamentārieši, bet arī viņus pavadošās personas, parlamentu darbinieki, NATO PA sekretariāta darbinieki, mediju pārstāvji un citi ārvalstu viesi. Sesijas dalībnieki paši apmaksās uzturēšanās izdevumus.

NATO PA sesijas norisinās divas reizes gadā - pavasarī un rudenī - pēc kārtas katrā NATO dalībvalstī. Šopavasar no 28.maija līdz 1.jūnijam tā notiks Rīgā.

NATO Parlamentārā Asambleja ir 1955.gadā dibināta konsultatīva starpparlamentāra organizācija, kas apvieno Ziemeļatlantijas līguma organizācijas valstu parlamentāriešus. NATO PA ir kā tilts starp NATO un tās dalībvalstu likumdevējiem, kas palīdz uzturēt parlamentu un sabiedrības atbalstu alianses politikai.


Saeimas Preses dienests
Tālr.: 67087218, mob.: 26136160
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu